Když se zapnou kávovary...

Jednoznačně je čas na přestávku. Ať už jste v práci nebo doma, voňavou kávu si musíte vychutnat. Patříte-li mezi ty, kteří si potrpí na kvalitní presso a nechce se Vám pokaždé sedět v kavárně, pořiďte si kávovar i domů či do práce. Je to jednoduchý způsob, jak budete mít svojí kávu kdykoli na ni dostanete chuť. A nemusíte ani nikam chodit.

Kávovary kdysi a dnes

Jsou dvě jména, kterým se připisuje to, že kávovary spatřily světlo světa. Jedním je Louis Bernard Rabaut z Francie. Jeho pokus s použitím páry na přetečení vody přes namletou kávu mu vyšel a někteří proto jeho přístroj považují za předchůdce kávovaru. Je tu však i Angelo Moriondo z Turína, který svůj „kávovar“ uvedl na výstave v Turíně roku 1884. Tento kávovar už dokázal, aby byl pohyb páry a vody přes kávu kontrolovaný. Či se však kávovary a jejich vznik dají připsat právě jemu je pochybné, protože on kávovary nikdy nevyráběl průmyslně. Do historie těchto strojů se však rozhodně zapsal.

Moderní kávovary

Dnešní kávovary jsou už od těch původních na míle vzdáleny. Nejen tím, že už jde spíše o designové kousky, než jen o praktické přístroje, ale mají i mnohem více funkcí. Vždyť stačí vzít v potaz to, kolik různých nápojů umí dnešní kávovary připravit. A v žádném případě není příprava komplikovanější. Jsou totiž profesionální kávovary, ale i plně automatické, u kterých nemusíte takřka nic dělat. Pouze zmáčknout tlačítko. Svou oblíbenou kávu tak máte k dispozici ihned. A to v požadované kvalitě a vždy čerstvou a voňavou!

O kávovary je třeba i pečovat

I když jsou kávovary plně automatické, neplatí to o jejich údržbě. Tu je potřeba stále vykonávat ručně. Je však nutná na to, aby chuť kávy byla stále stejě kvalitní. Samozřejmě je třeba dbát i na to, jak často a v jakém rozsahu jsou kávovary využívané. Jiné je totiž udržovat kávovar doma a jiné ve vždy přeplněné kavárně. Všeobecně však platí jistá pravidla. Pokud se budou dodržovat, nejen, že Vám bude káva stále chutnat, ale i Váš kávovar vydrží mnohem déle.

Rozhodněte se pro kvalitní a chutnou kávu, ke které kávovary určitě patří!